Cvičení pro těhotné a maminky s dětmi

/Pohybové aktivity budou zahájeny v březnu 2018 v JOY jeslích, s.r.o./
 

CVIČENÍ PRO TĚHULKY

Termín: každé úterý od 16:00 – 17:00 hodin
Cena: 100,- Kč/lekci (přihlášení na cvičení bude možné telefonicky nebo e-mailem)
Co si vzít s sebou: cvičební oděv, pitný režim, menší ručník
Lektorka: -

Cvičení je určené pro ženy od ukončeného prvního trimestru těhotenství (od 13.tt.) a pro ženy, u nichž probíhá těhotenství bez potíží a zcela fyziologicky. Je vhodné, poradit se o vhodnosti cvičení se svým gynekologem. Cvičební jednotka trvá 60 min. a skládá se z úvodního zahřátí (svižnější pohyby na zahřátí celého těla, taneční prvky), mírného posilování všech svalových partií, protahování všech částí těla a závěrečné relaxace (5-10 min.) Velký důraz je kladen na správné dýchání (břišní a dýchání vycházející z Pilatesovy metody) a posilování pánevního dna.

Ke cvičení využíváme různých pomůcek. Cvičíme bez bot, pouze v ponožkách na podložkách.

Více o těhotenském cvičení

Těhotenství je velmi intenzivním obdobím v životě ženy. Organismus nastávající maminky i její psychika jsou vystaveny velké zátěži. Vlivem hormonů dochází v organismu k četným pochodům a změnám, které směřují k vytvoření podmínek pro zdárný vývoj a porod děťátka. Stále více se zvětšující bříško maminky navíc utlačuje její orgány břišní dutiny a omezuje pohyb bránice při dýchání. Těžiště těla se posunuje dopředu, proto je více zatížena páteř, hlavně v bederní oblasti. Tyto i další změny s sebou mnohdy přinášejí různé obtíže. Některé z obtíží lze zmírnit (nebo jim lze dokonce předejít) vhodnou životosprávou, která obnáší i přiměřenou pohybovou aktivitu. Správně prováděné cvičení udržuje organismus maminky v dobré kondici, přináší pocit odreagování a má samozřejmě pozitivní vliv i na děťátko. Cvičení se nedoporučuje zejména při těchto stavech: rizikové těhotenství; pokud trpíte závažným onemocněním (např. vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, plic, ledvin, jater, poruchy funkce štítné žlázy nebo příštítných tělísek, nadledvin, hypofýzy, hematologická onemocnění – např. anémie).

Pokud se u Vás během těhotenství objeví otoky, vysoký krevní tlak, neobvyklé bolesti hlavy nebo pokud se u vás objeví křeče, špinění, krvácení; při patologii placenty nebo děložního hrdla; pokud víte o vrozené vývojové vadě miminka; konzultujte, zda je cvičení vhodné, pokud máte léčenou sterilitu, při vícečetném těhotenství, pokud jste prodělala potraty či předčasné porody

Necvičte při velké únavě, nemoci, pocitu začínající nemoci, nevolnosti, závratích. Cvičení přerušte a kontaktujte lékaře, pokud se objeví bolesti v břiše nebo v pánvi, kontrakce, prasknutí plodové vody, krvácení, mdloby, závratě, tíseň na hrudi, dechová tíseň, nadměrně zrychlená tepová frekvence.


CVIČENÍ A TANČENÍ S DĚTMI V ŠÁTKU ČI NOSÍTKU

Termín: každé úterý od 10:00 - 11:00 hodin (lekce trvá 45 min.)
Cena: 100,- Kč/lekci (přihlášení na cvičení bude možné telefonicky nebo e-mailem)
Co si vzít s sebou: cvičební oděv, pevná obuv, pitný režim, ručník, šátek nebo nosítko; dětem sportovnější oblečení, drobnou hračku)
Lektorka: -

Jedná se o pohybovou aktivitu pro maminky, od ukončeného šestinedělí, které se chtějí po porodu hýbat a postupně se dostat zpět do formy. Snoubí se zde prvky cvičební i taneční, v různém poměru. Jde o cvičení na bázi fitness, kde hlavní roli hraje posilování svalových partií, kardio zátěž a následně zapojení tanečních prvků. Vše tak, aby se maminky uvolnily a pobavily v příjemném kolektivu ostatních maminek. Ale hlavně, vše za neustálé přítomnosti Vašeho miminka, pro nějž jsou všechny pohybové prvky uzpůsobeny! Začínáme protažením svalových partií. Poté lehce zahříváme celé tělo a následně posilujeme svalové partie a zapojujeme i taneční prvky. Na závěr celé tělo zklidňujeme, prodýcháváme, a to vše za příjemné hudby.


CVIČENÍ S KOJENCI A BATOLATY

Termín: děti 6 – 12 měsíců, každé pondělí od 9:00 – 9:45 hodin
děti 12- 18 měsíců, každou středu od 9:00 – 9:45 hodin
děti od 18 – 24 měsíců, každou středu od 10:00 – 10:45 hodin
Cena: upřesníme/lekci (přihlášení na cvičení bude možné telefonicky nebo e-mailem)
Co si vzít s sebou: cvičební oděv, pitný režim, menší ručník
Lektorka: -

Samotné cvičení je rozděleno do několika kategorií:

  • Kojenci 6 -12 měsíců
  • Mladší batolata 12 -18 měsíců
  • Starší batolata 18 -24 měsíců

Cvičení je tedy přizpůsobeno jednotlivým věkovým obdobím. Každé děťátko cvičí za doprovodu a neustálého dozoru dospělé osoby (maminky, tatínka atd.). Cvičení je zaměřeno na podporu správného psychomotorického vývoje, nácvik základních pohybových dovedností. Využíváme různé pomůcky jako malé míče (overbally), velké míče (gymbally), zvukové hračky pro děti, padák, tunely aj. Hlavním cílem je pobavení dětí a rodičů. Ke cvičení pouštíme hudbu v podobě říkadel a lidových písní a hlavně zpíváme. S ohledem na věk samotná cvičební lekce trvá 30-45 min., cca 15 min je poté vymezeno k volné hře dětí, nakojení, případné dotazy.

O nás

JOY jesle, s. r. o., vznikly v roce 2017, a i když jsou mladou organizací, není pro ně žádnou překážkou poskytovat rodičům a jejich dětem kvalitní služby v oblasti soukromého zařízení jeslí. Mimo péči o děti budou jesle nabízet i služby pro těhotné ženy, ženy po porodu a jejich narozené děti. Mimo plánované a vyhlašované kurzy budou jesle dále nabízet cvičení pro těhotné ženy, ženy po porodu a cvičení rodičů s dětmi. Dále se připravují i další aktivity, o kterých budou jesle pravidelně informovat.

Zobrazit více

Kontaktní formulář

Ochrana proti Spamu