Předporodní kurzy a poradenství

/Pohybové aktivity budou zahájeny v březnu 2018 v JOY jeslích, s.r.o./

 

PŘEDPORODNÍ KURZY

Kurz určený těhotným ženám a jejím partnerům ideálně od 30 - 32. týdne těhotenství.
Skládá se z 5 dvouhodinových lekcí.

Termín: bude vypsán
Cena: 1 500,- Kč
(přihlášení na kurz bude možné telefonicky nebo e-mailem)
Co si vzít s sebou: psací potřeby, dostatek papíru, pohodlný oděv
Lektorka: -

Program předporodního kurzu

1. lekce - Příprava na porod

Seznámení, přivítání účastníků, příprava těla na porod, základy homeopatie a aromaterapie, techniky k přípravě pánevního dna a hráze.

2. lekce - Porod 1. část

Co s sebou do porodnice, administrativa přijetí do prenatální poradny a porodnice, začátek porodu, první doba porodní a její průběh, péče o ženu na porodním sále.

3. lekce - Porod 2. část

Tišení bolesti při porodu, nácvik úlevových poloh, ukázka pomůcek k porodu, druhá a třetí doba porodní, možné komplikace při porodu.

4. lekce - Šestinedělí a kojení

Průběh šestinedělí, péče o ženu na oddělení šestinedělí, péče o porodní poranění, cvičení v šestinedělí, význam a technika kojení, polohy při kojení, ukázka pomůcek ke kojení, potíže při kojení a jejich řešení.

5. lekce - Novorozenec

První ošetření novorozence na porodním sále, péče o dítě na novorozeneckém oddělení, základy péče o děťátko- manipulace s miminkem, přebalování, koupání, výbava pro miminko, základy nošení dětí.


PŘÍPRAVA K PORODU

Jednorázová lekce v délce trvání 3h, určená těhotným ženám v pokročilejším stadiu těhotenství (ideálně 36 - 38. týden) a partnerům těhotných žen. Jde o kompletním přípravu k porodu samotnému.

Termín: bude vypsán
Cena: 500,- Kč
(přihlášení na kurz bude možné telefonicky nebo e-mailem)
Co si vzít s sebou: psací potřeby, dostatek papíru, pohodlný oděv
Lektorka: -

/Pohybové aktivity budou zahájeny v březnu 2018 v JOY jeslích, s.r.o./

Program přípravy k porodu

  • co s sebou do porodnice, administrativa přijetí do prenatální poradny a porodnice, začátek porodu, první doba porodní a její průběh, péče o ženu na porodním sále
  • tišení bolesti při porodu, nácvik úlevových poloh, ukázka pomůcek k porodu, druhá a třetí doba porodní, možné komplikace při porodu

KURZ NOŠENÍ DĚTÍ

Nošení dětí je stejně jako např. kojení tou nejpřirozenější věcí jak pro dítě, tak i pro matku.
Již v dřívějších dobách převážně matky (někdy však i otcové) nosili děti na svém těle. Nošení tak bylo rozšířené v mnoha kulturách v historii a někde přetrvává dodnes. Nošení děťátka na těle matky má obrovský význam v rámci nejtěsnějšího kontaktu mezi matkou a dítětem od doby narození, tedy od doby, kdy dítě fyzicky opustilo tělo matky. Jde zde tady hlavně o kontakt matky a dítěte, který na oba působí blahodárně jak po stránce fyzické, tak psychické. Nošení dětí pozitivně působí na vývoj kyčlí a pomáhá zmírňovat kojenecké koliky.

Kurz trvá 2 hodiny a nabízíme možnost zapůjčení šátku k nácviku úvazu (nutné však uvést předem). Ideální je nacvičovat úvaz již s Vaším miminkem, pokud jste však ještě těhotná, zapůjčíme Vám k nácviku panenku.

Termín: bude vypsán
Cena: 200,- Kč
(přihlášení na kurz bude možné telefonicky nebo e-mailem)
Co si vzít s sebou: psací potřeby, šátek, pohodlný oděv
Lektorka: -

Program kurzu:

  • co je to nošení dětí-teorie, zásady atd.
  • jak vybrat vhodný šátek či nosítko
  • vše o šátkování
  • ukázka a nácvik základního úvazu miminka do pevného šátku
  • ukázka a popis různých typů ergonomických nosítek
  • doplňky k nošení dětí - tipy, ukázka a možnost vyzkoušení pomůcek

 

O nás

JOY jesle, s. r. o., vznikly v roce 2017, a i když jsou mladou organizací, není pro ně žádnou překážkou poskytovat rodičům a jejich dětem kvalitní služby v oblasti soukromého zařízení jeslí. Mimo péči o děti budou jesle nabízet i služby pro těhotné ženy, ženy po porodu a jejich narozené děti. Mimo plánované a vyhlašované kurzy budou jesle dále nabízet cvičení pro těhotné ženy, ženy po porodu a cvičení rodičů s dětmi. Dále se připravují i další aktivity, o kterých budou jesle pravidelně informovat.

Zobrazit více

Kontaktní formulář

Ochrana proti Spamu